VR

Прецизна обработка за воздушната вселена

Во MaiJin Metal, обезбедувавме прецизни услуги за обработка на клиентите во широк спектар на индустрии повеќе од 16 години. Ова искуство, комбинирано со нашата напредна опрема за обработка, ни овозможува да произведуваме CNC свртени, CNC швајцарски обработени и земјени делови без центар за различни индустриски апликации и процеси.


Прецизната обработка е чадор термин кој опфаќа многу процеси на производство со висока прецизност (т.е. процеси кои го отстрануваат материјалот од работното парче за да се создаде саканата компонента), вклучувајќи CNC вртење и CNC швајцарска обработка Во споредба со другите методи на производство, има многу предности за користење прецизна обработка за производство на воздушна вселена, како што се:


Поголема прецизност и прецизност на делот. Операциите за прецизна обработка генерално користат CNC технологија, која им овозможува на производителите однапред да ја програмираат опремата за обработка со точни упатства за движење и ракување со машинските алати и/или работното парче. Ова создава тесни толеранции со помал ризик од грешка во обработката и недоследност.

Поширока слобода на дизајнот. Производителите користат прецизна обработка за да создадат широк опсег на компоненти во различни форми, големини и сложеност.

Поширока материјална флексибилност. Процесите на прецизна обработка опфаќаат широк спектар на пластични и метални материјали со висока јачина, обезбедувајќи им на OEM мноштво опции за да ги најдат најдобрите материјали што ги задоволуваат барањата на нивниот проект.

Побрзи брзини на производство. Бидејќи операциите за прецизна обработка често користат CNC опрема, производителите можат да исполнат поголеми нарачки со пократко време на испорака отколку што е можно со опремата за рачна обработка.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
български
Türkçe
Magyar
čeština
Українська
ਪੰਜਾਬੀ
Тековен јазик:Македонски