VR

Индустријата за тестирање и мерење е пазар кој брзо расте. Ова е суштински чекор во гарантирањето на безбедноста, квалитетот, усогласеноста со здравјето и продуктивноста на сите произведени производи.


Кога се гради прецизна лабораториска опрема и опрема за тестирање, еден од клучните предизвици е да се создадат делови кои обезбедуваат високо прецизни читања и мерења. Меѓутоа, како што произведените компоненти стануваат покомплексни, а апликациите стануваат попребирливи, постарите алатки за тестирање можеби нема да обезбедат добри мерења врз основа на наменетата примена на компонентата. Производството на опрема за прецизно тестирање бара употреба на најнови технологии и процеси, така што финалниот производ може лесно да се потврди дека ги исполнува индустриските стандарди (ISO, FDA, итн.).


Прецизно обработените и прецизно свртените компоненти нудат придобивки за решавање на овие главни проблеми. Овие делови се создадени со тесни толеранции, висока повторливост и сложени карактеристики. Тие, исто така, можат да бидат направени од различни материјали и може да се подложат на техники на завршна обработка за да обезбедат подолго абење во сурови средини. Некои услуги за завршна обработка вклучуваат галванизација, мелење, термичка обработка и ласерско гравирање.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
български
Türkçe
Magyar
čeština
Українська
ਪੰਜਾਬੀ
Тековен јазик:Македонски