VR

ЗА СЕРВИС ЗА МАШИНА И ПРОИЗВОДСТВЕНА ЦПУ

Ние веруваме дека основите во воспоставувањето на понудената партнерство се дизајнерските способности и услугата за клиентите.
Процес на CNC обработка
Дупчење, глодање со конци, чепкање, чукање, шилести, отсекување, разделување/сечење, профилирање, свртување, вртење, вдлабнатина, внатрешно оформување, џебување, клеткање, контра-потонување, здодевно, здодевно бројач, забивање на менувачот
Машинска оска3- Оска, 4-оска, 5-оска
Стандард за индустријаDIN, GB, JIS, ASNI, ASME, ASTM, SAE, ISO, Mil-Spec, RoHs
Во согласност со релевантните индустриски стандарди и стандардите на компанијата за клиенти

Толеранции на CNC обработка
КарактеристикаОпис
Максимална големина на делМелени делови до 80” x 48” x 24” (2.032 x 1.219 x 610 mm). Делови за струг до 62” (1.575 mm) должина и 32” (813 mm) дијаметар.
Општи толеранцииТолеранциите на металите ќе се одржуваат на +/- 0,005" (+/- 0,127 mm) во согласност со ISO 2768 освен ако не е поинаку наведено. Пластиката и композитите ќе бидат +/- 0,010”.
Прецизни толеранцииMaijin Metal може да произведува и проверува до тесни толеранции според вашите спецификации на цртежот, вклучително и цртежот's callouts.
Минимална големина на функцијата0,020” (0,50 мм). Ова може да варира во зависност од геометријата на делот и избраниот материјал.
Нишки и допрени дупкиMaijin Metal може да прими каква било стандардна големина на конец. Ние исто така можеме да обработуваме прилагодени нишки; тие ќе бараат рачен преглед на понудата.
Состојба на рабовитеОстрите рабови стандардно се скршени и избришани
Површинска завршницаСтандардната завршница е како машинска: 64 Ra или подобра. Дополнителни опции за завршна обработка може да се наведат кога се добива понуда.

Завршува CNC обработкаСтандарден (како мелен)
Цинк позлата
Позлата
Позлата без електроника
Пасивација
Падна
Експлозија на мониста
Елоксирани (тип II или тип III)
Тефлонски импрегниран тврд анодизиран
Хемиски филм (облога за конверзија на хромат)
Палто во прав
Електрополирање
Позлата
Позлата
Материјали за обработка на метални CNC
CNC обработка Алуминиумски легуриАлуминиум 6061
Алуминиум 5052
Алуминиум 2024 година
Алуминиум 6063
Алуминиум 7050
Алуминиум 7075
CNC Обработка на бакарни легуриC11000
ЦПУ обработка бронзени легуриC52100
ЦПУ обработка месинг легуриC3600 C3602 C3604
ЦПУ обработка Легури од нерѓосувачки челикНерѓосувачки челик 15-5
Нерѓосувачки челик 17-4
Нерѓосувачки челик 18-8
Нерѓосувачки челик 303
Нерѓосувачки челик 304
Нерѓосувачки челик 316/316L
Нерѓосувачки челик 416
Нерѓосувачки челик 410
Нерѓосувачки челик 420
Нерѓосувачки челик 440C
ЦПУ обработка челични легуриЧелик 1018
Челик 1020
Челик 1045
Челик 1144
Челик 1213
Челик 12L14
Челик 1215
Челик 4130
Челик 4140
Челик 4340
Легуриран челик 52100/SUJ2
А2 челик за алат
O1 челик за алат
ЦПУ обработка легури на титаниумTA1, TA2, TC4


Материјали за обработка на пластика со CNC

ABS, Делрин (ацетал), најлон 6/6, компјутер (поликарбонат)

PEEK, полипропилен, тефлонски (тефлон), PE, ПВЦ


ОСТАВИ ПОРАКА

Првото нешто што го правиме е да се сретнеме со нашите клиенти и да разговараме за нивните цели за иден проект.
За време на овој состанок, слободно пренесете ги вашите идеи и поставувајте многу прашања.

Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
български
Türkçe
Magyar
čeština
Українська
ਪੰਜਾਬੀ
Тековен јазик:Македонски